Dua.com - Blog

23/10/2019
boy kissing girl

Përse dashuria e parë nuk harrohet kurrë?

Përveç puthjes së parë, dashuria e parë hap një botë mundësish dhe na ndihmon të zbulojmë aspektet e jetës që do të na shoqërojnë gjithmonë. Edhe […]
22/10/2019
married couple

Si ndryshojnë çiftet pas martesës?

Për ata që kanë dyshime, tani ka edhe një konfirmim: martesa të ndryshon. Kjo është treguar nga një studim i udhëhequr nga psikologu Justin Lavner nga […]
22/10/2019
man-and-woman-graduating

Po bëhet gjithnjë e më e vështirë gjetja e një mashkull të mirë .

E ardhmja e çifteve duket e zymtë pasi gjithnjë e më shumë gratë e arsimuara konkurrojnë më pak për të gjetur një partner të mirë për […]
21/10/2019
Halloween pumpkin

Pse e festojmë Halloween-in?

Mungojnë edhe dhjetë ditë që të vij Halloween-i, megjithatë javës tjetër kemi rezervuar për ju dy artikuj me ide për maska dhe dekorime. Sot, duke qënë […]
21/10/2019
Sucsessfull person

Displina, çelësi i suksesit

Disiplina është çelësi i suksesit në jetë. Pa të nuk mund të keni suksesin që dëshironi. Të gjithë njerëzit e suksesshëm do t’ju thonë të jeni […]
21/10/2019
Ulqinj-Xhamia e Peshkatarëve

Udhëtimi tre ditor në Mal të Zi

Deti me një mijë hije blu, vendi i qyteteve të lashta të stilit venecian, atmosferë elegante, male me sharm alpin dhe një fjord që të kujton […]
20/10/2019
kosovo-prizren-kalaja

Kosova: 5 Arsye për të vizituar Prizrenin

Njoh shumë pak njerëz që mendojnë për Kosovën si destinacion udhëtimi. Megjithatë, ky shtet i vogël në zemër të Ballkanit, larg nga rrugët klasike turistike, ka […]
19/10/2019
Futuristic picture

Filtrat Futuristikë të Gjeneratës Z

Qëkurse Narcissus u dashurua me reflektimin e tij në mitin klasik Ovidian, obsesioni për të kapur imazhin tonë është përhapur gjithnjë e më shumë. Sidomos në […]
17/10/2019

Pse duhet të lexoni më shumë libra?

Të rinjtë shqiptarë lexojnë pavarësisht tendencës për t’i quajtur të palexuar. Jo vetëm që lexojnë vazhdimisht, por vetëm në facebook unë jam pjesë e të paktën […]
17/10/2019

Historia e vërtetë e Mr.Bean

  Lufta e Rowan Atkinson për të qënë pjesë e skenës së madhe është shembulli klasik i vështirësive që duhet të kalosh për të arritur suksesin. […]
19/02/2016

Cili është stili juaj në dashuri?

Ka mënyra të ndryshme për të kuptuar stilin e punës dhe stilin e mësimit, pse jo edhe stilin e dashurisë? Një psikolog ka intervistuar qindra njerëz […]
18/02/2016
ndihmë

A duhet të kërkoni ndihmë për të shpëtuar lidhjen tuaj?

Nuk është gjithmonë e lehtë për të kërkuar ndihmë, veçanërisht për diçka personale sikur lidhja juaj. Por telashet ju gjejnë kohë pas kohe dhe në ato […]
12/02/2016

Mesazhe për ditën e Shën Valentinit

Sigurisht jeni duke menduar se cfarë mesazhe t’i dërgoni të dashurve tuaj në Shën Valentinit. Në ditët e sotme mesazhet, teknologjia dhe telefonat e menqur kanë zëvendesuar letrat […]
03/02/2016

5 Hapa për një ditë më të mirë të Shën Valentin

Hedhjen e hapave bazave për një ditë të dashur, intime dhe romantike Shumë çifte e presin Ditën e Shën Valentinit si një ditë ku mund të […]
15/01/2016

Si të trajtoni të dashurën.

Së paku çdo mashkull duhet të dijë se si të trajtoni një femër. Ne kemi disa të dhëna të cilat ju bëjnë që të jeni një […]
30/12/2015

7 Aplikacione për çifte që nuk e kemi ditur se egzistojnë

1. Couple Si funksionon: Aplikacione Couple ju mundson juve dhe partnerin tuaj te ndani mesazhe, video dhe te vizatoni së bashku.  Thumbkiss – ka një karakteristik shumë interesante në këtë […]
29/12/2015
chat shqip

Si t’i bëni përshtypje një vajze në Chat.

Ashtu siç të gjithë e dim, bisedat e para janë si takimet e para, egzistojnë disa mënyra për t’i bërë asaj përshtypje në chat herën e parë. Keni degjuar duke […]
28/12/2015
Çfarë është dashuria e vërtetë?

Çfarë është dashuria e vërtetë?

Dashuria nuk është komplekse, njerëzit janë kompleks, dhe njerëzit dinë t`i komplikojnë edhe gjërat më të thjeshta. Dashuria nuk është koncept i rëndë për t`u kuptuar […]
24/12/2015

Ide sesi të propozoni në natën e Vitit të Ri

Nata e Vitit të Ri është një ditë që të gjithë e presim me padurim. Por bukuria më e madhe është kur ke në plan t’i propozoni […]
22/12/2015
festave . dashuria

Si të filloni një lidhje në kohën e festave?!

Kur jashtë është ftohtë dhe ju qëndroni në shtëpi të shikoni ndonjë film me siguri nuk do ju pëlqente të jeni vetëm?! Moti po bëhet i ftohtë, gjethet po […]