Dua.com - Blog

14/11/2019
creative love

A bëhemi më kreativ kur biem në dashuri?

Dashuria ka frymëzuar vepra arti të panumërta, duke filluar nga shfaqje të pavdekshme si Romeo dhe Xhulieta e deri tek kryeveprat arkitektonike si Taj Mahal. Ka […]
14/11/2019
ëndrrat

Ëndrrat dhe misteri i kujtimit të tyre.

Ëndrrat kanë dyjëzuar filozofë, psikologë dhe ekspertë për dekada të tëra. Përse ëndërrojmë? Çfarë kuptimi kanë ëndrrat? A mund ta stërvisim veten për të kujtuar ëndrrat […]
13/11/2019
zona e rehatise

Pesë arsye për të dalë nga zona e rehatisë

Dihet përse quhet zona e rehatisë, sepse është ngushëlluese të kesh një jetë të parashikueshme dhe pa surpriza të pakëndshme.  Miqtë tuaj nuk do t’ju thërrasin […]
13/11/2019
jetoni rinine

Jeto vitet e rinisë ndryshe me këto këshilla

Jeto vitet e rinisë ndryshe që të mos kesh pendesa në të 40-tat e tua. Sipas përdoruesëve të Quora-s dhe Reddit, mënyra sesi i kaloni të […]
12/11/2019
ajo nuk eshte e interesuar

Shenjat që tregojnë se ajo nuk është e interesuar

Nga ta kuptoj që ajo nuk është e interesuar? Sa herë keni menduar se femrat janë një mister më vete? Sigurisht që është e vështirë të […]
12/11/2019
trajnoni trurin tuaj

Trajnoni trurin tuaj të mendoj ndryshe

Studime të ndryshme tregojnë se ”Po, është e mundur të trajnoni trurin tuaj.” Bisedat që bëni me veten tuaj kanë një ndikim të drejtpërdrejtë në mënyrën […]
11/11/2019
tipe kolegesh

10 tipe kolegësh me të cilët punoni

Shpesh, për të qenë të lumtur dhe të kënaqur me punën tonë, një pagë e mirë ose punësimi në kompaninë e ëndrrave nuk mjafton. Prandaj është […]
11/11/2019
dua Ag

dua AG fiton në Uplift Albania 2019

dua AG u zgjodh ndër projektet më premtuese këtë vit nga eventi i Uplift Albania 2019 në Tiranë. Uplift.al është një program që ndihmon bizneset start-up, […]
08/11/2019
mashkulli qe te dashuron

Sjellja tipike e një mashkulli që të dashuron.

Kur një mashkull gjen dashurinë e vërtetë, dhe kupton se ajo femër është personi i duhur për të, do të bëjë gjithçka për ta mbajtur pranë. […]
08/11/2019
çift qe mban gjalle romancen

Si të mbash gjallë romancën në një lidhje

“Përshëndetje zemra ime! E di se shumë shpesh nuk arrij të bisedoj me ty për të shprehur ndjenjat e mia Kështu që vendosa të të shkruaj […]
23/10/2015
guraja e tij është shtatëzënë pas 17 viteve!

Shikoni reagimin e këtij njeriu kur kupton se guraja e tij është shtatëzënë pas 17 viteve!

Kur Dana Griffin-Graves i organizoi një surprizë burrit të saj Arkell për ta njoftuar se ajo ishte shtatëzënë , ajo e dinte se ai do të […]
23/10/2015

I panjohuri që ndryshoj jetën time: Një histori e shkurtër dashurie

Në këtë histori të shkurtër dashurie, një aktore komedie takon shpirtin e saj binjak kur po udhëtonte në Montana (Amerikë) me një shfaqje. Në vitin 1983, […]
26/10/2015
6 Menyra te Fuqishme te Lidheni me Partnerin Tuaj

6 Mënyra të Fuqishme të Lidheni me Partnerin Tuaj

Jo shumë kohë më parë, një e njohur e jona po ecte sëbashku me mua dhe gruan time dhe na tha, “Duhet të më tregoni cili […]
26/10/2015
Fustanet e nusërisë

Një video tregon se sa kanë ndryshuar fustanet e nusërisë nga shekulli i kaluar.

Nje progres i mahnitshëm te fustanet e nusërisë Fustanet e nusërisë janë mënyra më e mirë për të vlerësuar modën në çdo periudhë. Në qoftë se një […]
26/10/2015
Dhurata pervjetori

7 dhurata praktike përvjetori për çiftet që nuk kanë ndonjë ide!

Bizhuteritë dhe lulet janë dhurata të bukura për përvjetorin, por mund të jenë bërë klishe. Çiftet të cilët janë pragmatik, të ashpër nga natyra e dinë […]
02/11/2015
si ta ftoni dike ne takim?

Si ta ftoni dikë në takim?

Ftoni partnerin tuaj në takim Sapo ti keni përvetësuar mjeshtëritë se si të flirtoni online, do filloni të shihni shumë mundësi për të ftuar dikë që […]
02/11/2015
udhezues flirtimi

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi për burra dhe gra (Pjesa 1)

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi për burra dhe gra (Pjesa 1) Ekziston gjithmonë pyetja shumë me rëndësi se çfarë duhet të flasim me një person që […]
02/11/2015

14 mënyra që ju bëjnë më të mirë në njoftimet online.

Nga sfidat e shumta që shoqërojnë njoftimet online, një  veçanërisht e ndërlikuar është se si të bëjmë një përshtypje të parë pozitive në një mjedis virtual. […]
04/11/2015
Udhëzues flirtimi online për burra dhe gra (Pjesa 2)

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi online për burra dhe gra (Pjesa 2)

Arti i Humorit: Udhëzues flirtimi për burra dhe gra (Pjesa 2) Lexoni më poshtë për gabimin kryesor që shumica e njerëzve e bëjnë kur janë duke […]
05/11/2015

A mund të funksionojë një lidhje me dikë më të moshuar se ju?

Ndoshta tani është kënaqësi, por a do të zgjasë një lidhje si kjo? Të gjithë kemi dëgjuar për Sindromin e Hugh Henfer (një burrë në lidhje […]