Mesazhe për ditën e Shën Valentinit

Sigurisht jeni duke menduar se cfarë mesazhe t’i dërgoni të dashurve tuaj në Shën Valentinit. Në ditët e sotme mesazhet, teknologjia dhe telefonat e menqur kanë zëvendesuar letrat e dashurisë. Tash duhet të mendoni se si të shprehni dashurinë në 180 karaktere. Vërtet është gjë e bukur të kesh dikë që t’i shprehesh ndjenjat tuaja në ditën e të dashuruarve. Për ju që po mendoni të bëni këtë ditë edhe më romantike lexoni mesazhet që Albanianfriends ka zgjedhur për ju.

Mesazhe dedikuar dashurisë.

* Edhe në kasollen më të vogël ka vend për dy të dashuruar.

*Edhe pse thonë se koha hakmerret me harresë ndaj kujtimeve, dashuria ime për ty kurrë nuk do të zbehet.

* Dashuria e pamaturuar thote:- Te dua sepse kam nevoje per ty. Dashuria e vertet thote: Kam nevoje per ty, prandaj te dua.

* Dashuria është i vetmi pasion që nuk duron as të kaluarën, as të ardhmen.

* Nuk është vështirë të dashurosh, vështirë është ta shprehësh atë.

*Jam unë që të thërras me zë të shurdhër dhe vuaj brenda vetes këtë dashuri. Të dua me shpirt.

*Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua të kuptoj. Nuk dua veç… të harroj!

*Përse sonte yjet nuk shkëlqejnë? A thua edhe ata mungesën tënde e ndjejnë?

*Nëse do kërkoja dashurinë dhe lumturinë, atë do ta gjeja vetëm te ti, dhe për ty do sakrifikoj e do të kërkoj derisa zemra të më punoj, sepse unë s’mundem tjetër të dashuroj.

*Mallin e kam ruajtur në zemër, ka shumë kohë unë s’’të kam parë, sytë e tu s’’i kam harruar, të dua si më parë!

*Mos harro se pa ty çdo gjë është e kotë, mos harro se të dua më shumë se dje, sot

*Pa ty, hëna nuk ka dritë; pa ty, dielli nuk rrezit; pa ty, jeta ime nuk ka kuptim se ty të dua – veç ty, shpirti im!

*Tërë një libër në një fjalë, i tërë oqeani në një pikë loti, shtatë palë qiell në një shikim, fortunë në një ofshamë, rrufe në një prekje, njëmijë vjet në një çast – kjo është dashuria që kam për ty

*Puthjet më të ëmbla ti m’i ke dhuru’, jetën ty ta fala kur më the “të du’”.

*I shkruaj një femre që e dua shumë, i shkruaj i shkruaj, dorën s’mund ta ndal, i shkruaj në mëngjes, ditën, në mbrëmje, në mesnatë, i shkruaj dhe kur jam në gjumë. I shkruaj pa zemër se zemrën time e ka ajo të falur nga unë.

* Bie të fle, tek ti mendoj, në ëndrrat e gjumit ty të shikoj, zgjohem në mëngjes ty të imagjinoj, për tërë jetën ty të dashuroj.
Kur më dhe dashurinë – zbulova jetën, kur të dhashë veten time – zbulova lumturinë

Comments are closed.