romantike

Dashuria nuk fillon në mëngjes dhe përfundon në mbrëmje. Ajo fillon kur ju keni me së paku nevojë për të dhe mbaron kur ju vërtet keni nevojë.

Para se t’ju tregoni partnerit ndjenjat e tuaja duhet të jeni i sigurt se a jeni i dashuruar apo është vetëm një epsh.

Shikoni disa gjëra p.sh. nëse ju pëlqen të rri me ju apo jo. Nëse ju pëlqen të kaloj kohën me ju dhe të ju dhuroj sa më shumë kohë qe mundet.

Kur festoni me të dashurën filloni të i dhuroni komplimente për bukurinë e saj, disa studiues kanë thënë se vajzave ju pëlqen një mashkull i cili bisedon për bukurinë e saj.

Bëni gjërat të cilat e bëjnë të lumtur atë dhe tregoni që ajo është një vajzë e bukur dhe që nëna juaj do ta duaj atë.

Mos e mundoni lidhjen, mundohuni të kërkoni për ndonjë shenjë se ku dhe kur ju mund ta takoni atë prapë. Pyetni se a është e sensitive ose e ndjeshme ta prekësh.

Nëse ajo ju thotë jo, atëherë provoni (si p.sh. ta pickoni atë nonstop në njërën anë), por nëse ajo nuk ndjehet rehat, ndaluni! Nëse jo, filloni me gudulisje.

Gjërat të cilat e bëjnë të qeshë:

• Këndoni asaj një këngë dashurie.
• Bëni një suprizë me dhurata të vogla.
• Krijoni një album të fotove.
• Puthe atë përpara shoqërisë tuaj.
• Dhuroni komplimente për flokët e saj.
• Dhuroni komplimente për veshjen e saj.
• Tregoni që është e bukur.
• Merreni nga puna dhe shkoni në një drekë.
• Bëni foto të saj.
• Bëni shopping më të.
• Tregoni asaj se po i mungoni.

Gjithë këto gjëra ne personalisht ju sugjerojmë të gjithëve sepse këto pika janë zgjidhjet tona për dashuri.

Ndërkohë, kur ju jeni bashkë duke munduar ta përqafoni në mënyrë shoqërore atë kjo tingëllon sigurisht shumë bukur. Sigurohuni që ju jeni në një lidhje me të si p.sh. thirrje, sms, e-mail dhe përdorni ndonjë nga rrjetet sociale për të mbajtur kontakt me njëri – tjetrin. Mos prisni nga ajo gjithmonë të aranzhoj për ju të dy të bisedoni apo të takoheni.

Kontrolloni atë nëse është e sëmurë ose thërrisni në ditëlindjen e saj. Bëjeni të kuptoj se ju jeni vërtet të interesuar të jeni pjesë e familjes dhe jo vetëm të jeni i dashuri i saj.

Për një vajzë ky gjest do të jetë me të vërtetë e bukur dhe do të jetë me të vërtetë i ndjeshëm dhe i sjellshëm. Nuk ka asgjë më të bukur sesa një kompliment i sinqertë dhe një mendim i menduar thellë.

101 Gjëra të ëmbla dhe romantike që mund të ua themi të dashurës:

• Sa herë që shikoj në sytë e tu të bukura, unë shkrihem dhe bie në dashuri me ty edhe njëherë, edhe njëherë, edhe njëherë.
• Kur ne jemi të larg nga njëri – tjetri, unë jam vetëm gjysma e personit që dua të jem.
• Më pëlqen shumë se si flokët e tua ndjehen në gishtërinjët e mi kur i lëvizi në të.
• Parajsa ekziston kur jam në duart e tua.
• Qindra zemra mund të jenë shumë pak për të mbajtur tërë dashurinë timë që e kam për ty.
• Unë nuk e di se çfarë do të bëja pa ty në jetën time.
• Ti më bën të ndjehem i dobët në këmbët e mi kur të prek.
• Unë mund të ulem pranë teje dhe të shikoj ty duke fjetur gjatë gjithë jetës time, je shumë e bukur!
• Unë mund të rri zgjuar gjatë gjithë jetës time, vetëm të jem i pari të të puth ty në çdo mëngjes dhe të të shoh buzëqeshjen tënde!
• Ti je arsyeja pse kjo botë është e bukur.
• Koha do të përparoj dhe po ashtu edhe mosha jote, por, dashuria ime për ty do të mbetet gjithmonë e palëvizshme.
• Unë do të jem aty kur yjet nuk do të shkëlqejnë, derisa qielli do të shpërthej dhe fjalët nuk kanë rimë, unë e di se kur të vdes, ti do të mbetesh në mendjen time dhe unë do të dua ty, gjithmonë….
• Të dëgjojë rrahjet e zemrës tënde është një kënaqësi.
• Unë mund të shikoj ty përgjithmonë dhe ende të ndjehem sikur nuk më mjafton.
• Ti e bën që të largohet mërzitja ime me buzëqeshjen tënde të bukur.
• Të dua se si më bën të ndjehem kur je në duart e mia kur të jap përqafimin tim të përshëndetjes.
• E di se i kemi disa çaste të mira dhe të këqija. Ndonjëherë unë të ngacmojë, ndonjëherë ti më bën nervoz. Unë të kopjoj, bezdisë dhe të urdhëroj. Edhe ti me përgjigjet e tua njëfjalëshe! Por unë ndjehem i çuditshëm nëse këto gjëra nuk ndodhin. Këto definojnë një lidhje të cilët ne e ndajmë.
• Buzëqeshja jote e ëmbël më bën të shkrihem.
• E dua se si ndjehet lëkura jote, është e butë kur unë lëvizë duart e mia.
• Sytë e ty janë të bukura dhe shprehës, unë nuk mund ta ndihmojë vetën por të humbem në ato.
• Unë mendojë se Zoti ka qenë i pirë kur të ka krijuar sepse nuk është askush tjetër që i afrohet bukurisë tënde.
• Unë ja filloj ditës duke menduar për ty dhe e përfundoj ditën me ty në ëndërrat e mia.
• Disa kanë thënë se një foto tregon 1,000 fjalë por kur unë e shikoj të tënden shohë vetëm 3: Unë….të…..dua.
• Ti je shoqja ime më e ngushtë, krahu ku mbështetem, personi i vetëm që njohë të cilën i besoj, ti je dashuria ime e jetës, ti je një dhe e vetmja, ti je gjithçka për mu.
• Pa ty një moment duket se po zgjatë mijëra vite.
• Ti mbush sensin tim, sikur një natë në pyllë….
• Kur sytë tonë takohen në një vend të mbushur, unë ndjej zgjerimin e buzëqeshjes së ngrohtë në fytyrën time. Unë nuk dua të buzëqesh, por e bëj pavetëdije. Është sikur asgjë nuk ka rëndësi në këtë botë më shumë sesa një shikim.
• Nëse do të më duhej të zgjidhja në mes frymëmarrjes dhe dashurisë për ty, unë do të shfrytëzoja frymën timë të fundit të ta them, Të dua.
• Duke e ditur se ti ma ke ndryshuar botën time dhe asgjë në të nuk do të jetë si më parë.
• Dashuria jote më ka mësuar se si të ëndërroj kur jam i zgjuar.
• Unë e dua “ne” se sa të çmendur, të vonuar dhe sa perfekt jemi sinkronizuar! Askush nuk më kupton sikur ti. Nuk më intereson se çfarë thonë njerëzit, përderisa unë jam me ty! 6 ditë, 6 muaj ose 6 vite, fluturat në barkun tim do të qëndrojnë!
• Ti më ke treguar se sa shumë dashuri kam për të dhënë. Pra ti do t’i marrësh të gjithat!
• Kur mendoj për ty, papritmas gjithçka është në rregull.
• Po, të jem me ty ndonjëherë mund të jetë e mërzitshme sikur të kesh një shenjë e cila nuk po largohet. Por unë në të vërtetë më përpara ta kem atë shenjë. Sepse unë e di që pa atë shenjë, unë nuk do të jem i kompletuar dhe i papërfunduar.
• Unë mendojë për ty dhe puthë jastëkun tim para se të shkojë të flija çdo natë.
• Ti më bën të ndjehem shumë i lumtur kur jam me ty.
• Mbrëmë kam shikuar yjet dhe kam bashkuar secilën me një arsyje se pse të dua. Po shkonte mirë derisa më mbaruan ato.
• Të shikoj ty duke buzëqeshur ose duke dëgjuar duke folur ma bën zemrën boom.
• Sa herë që je largë, mua më mungon shumë buzëqeshja jote.
• Ti je arsyeja ime se pse kjo botë është e bukur.
• Unë nuk e kam problem kur qesh ti dhe kur je e lumtur rreth mijëra njerëz të tjerë përderisa krahu imë është i vetmi ku ti shikon kur sytë të mbushen me lotë. Unë nuk dua që askush tjetër të të shohë ty të mërzitur.

24/02/2016
101 Gjëra të ëmbla dhe romantike që t’ju thoni të dashurës

101 Gjëra të ëmbla dhe romantike që t’ju thoni të dashurës

Dashuria nuk fillon në mëngjes dhe përfundon në mbrëmje. Ajo fillon kur ju keni me së paku nevojë për të dhe mbaron kur ju vërtet keni […]
03/02/2016

5 Hapa për një ditë më të mirë të Shën Valentin

Hedhjen e hapave bazave për një ditë të dashur, intime dhe romantike Shumë çifte e presin Ditën e Shën Valentinit si një ditë ku mund të […]
18/01/2016
Këngët të cilat ju duhet të dëgjoni për të qenë takimi juaj më romantike

Këngët të cilat ju duhet të dëgjoni për të qenë takimi juaj më romantike

Këngët luajn rol të rëndësishëm në takime apo para takimeve. Muzika flet ato që ne nuk mundemi t’i shprehim, na qetëson mendjen dhe ju kujton momente […]