Top 12 trendet e tortëve të darsmës për 2016.

Ju mendoni se të gjeni një tortë për darsëm është punë e lehtë? Sigurisht që ka shumë zgjidhje.

A duhet të zgjedhësh një tortë darsme të “thjeshtë” (pa ndonjë krem) ose ndoshta ndonjë kullë me macaroni?

Nëse do që të mbani trendet e fundit të nusërisë, lexoni  top 12 trendet e tortëve të darsmave për vitin 2016

1.Tortë e cila reflekton personalitetin e nusës.

1

Sipas “Jessica Lauren Cakes“, shumë nuse po e kërkojnë këtë.

Nëse ti dhe dhëndri keni një histori fejese romantike, kjo  është një tortë perfekte për darsëm.

2. Tortë Macaroni

2

Macaroni siç janë të njohura në industri, kanë filluar të përdoren për një kohë të gjatë, tani ato janë duke arritur një popularitet tek nuset të cilat kanë dëshirë të bëjnë diçka më ndryshe.

3. Tavolina e ëmbëlsirave Decadent

34

Peggy Porschen ka vërejtur një trend që nuset po kërkojnë një tavolinë me ëmbëlsira.

“Është një trend i një gostie të butë, jotradicionale sfungjera me salcë dhe me mbushje të shijshme,” thotë Porschen.

“Peggy Porschen është e famshme për këtë pune ajo pohon se kanë filluar shumë të pyesin për dizajne të torteve me krem, të dizajnuara me fruta ose “truffles” luksozë që është më e mirë sesa torta Mbretërore me Krem.”

4. Rikthehet trendi i vitit 1950

3

Megjithëse disa nuse jane moderne, shumë prej tyre kanë ide që të kenë një darsmë që është elegante dhe klasike.

Tortet e vitit të 1950, si foto më poshtë është një dizajn shumë i bukur nga “Little Venice Cake Company”,  kompani e njohur e ëmbëlsirave e cila thotë se e do të jetë  trend në vitin 2016.

5. Tortë me Lule

4

Lulet jane shumë në trend kur është pyetja për darsma poashtu edhe për tortet e darsmës.

“Unë mendoj se lulet do të vazhdojnë të jenë një trend i madh –  tortet e ndritshme dhe lule të spikatura (lule të gjata të kuqe, trëndafila, etj.), dhe organizimi për më shumë lule origjinale (lule të ngjitura me shumë gjethe),” thotë Rosalind Miller nga dyqani i torteve “Rosalind Miller Cakes.”

6. Një pushim nga traditat

6

Harroni tortet tradicionale për darsëm me ngjyra pastel.

Tonet e spikatura janë do të jenë çelësi për tortet e darsmave në 2016.

“Torte me fruta, krem të bardhë dhe lule delikate me sheqer janë për t’u larguar nga lista, ndërsa ngjyra siluetë, të forta dhe shumë të detajuara janë në kërkesë këtë vite që po vjen” thotë Ceri Olofson nga “Olofson Design”.

7. Fenomeni i “tortës së thjeshtë

7

Çfarë torte të thjeshta?  Janë torte për darsëm pa ndonjë krem ëmbëlsirash.

Në shumë darsma në fshatra në këtë moment është zgjedhje e njohur për shumë nuset. Është e parashikuar se do të vazhdoj të jetë trend i madh për 2016. Kjo tortë është dizajn nga “French Made”.

8. Lulet me ndryshime

8

Tortet me lule të sheqerit për darsma do të vazhdojnë të jenë trend në 2016.

Sipas “Cake Maison”, ata janë duke provuar teknika pakës më të ndryshme për të vendosur një thurje moderne – sikur lulet me efekte lazer”.

9. Ngjyra të magjishme

9

E arta dhe e zeza zakonisht nuk janë ngjyra që duhet t’i zgjedhësh për një darsmë, por si duket janë shumë elegante për tortë të darsmave në 2016.

“Trendi për mendimin tim është e argjenda dhe e zeza, veçanërisht të stilit në barok/ rokoko që është shikuar në vjeshtë në emisionin e modës të Dolce dhe Gabbana në 2015,” ka thënë Elizabeth Solaru të “Elizabeth’s Cake Emporium”.

“Tortet me ngjyrë të argjend poashtu kanë qenë shumë të njohura së fundi, e arta ka qenë më e preferuara”.

10. E bukura në të pembe

10

E pembja ende vazhdon të jetë trend për 2016 dhe është e shkëlqyeshme për vajzat nuse të cilat janë duke kërkuar një tortë romantike.

11. Dantela delikate

11

Që kur Dukesha e Cambridge kënaqi botën me fustanin me dantela në darsmën e Alexandër McQueen, dantela ka qenë zgjedhje e njohur në botë.

Kjo tortë e shkëlqyer Sophelia është e dizajnuar nga “The Abigail Bloom Cake Company”.

12. Rikthehet tradita

12

Edhe pse ka shumë tendenca të torteve të spikatura që janë trend në darsmat e 2016, “rikthimi i traditës” do të jetë ende elegante. Sikur kjo tortë Mbretërore me krem dhe me detaje tjera, dizajni është nga Maisie Fantasie.

Ju që keni planifikuar një darsmë në vitin 2016 shpresojmë të jeni inspiruar nga koleksioni i torteve që kemi zgjedhur.

Comments are closed.