Chat shqip – Bisedoni me djem e vajza pa kufi!

Pa marrë parasysh ku ndodheni në botë, ju mund të bëni chat shqip me persona të tjerë! Pikërisht për këtë arsye është krijuar dua.com! Aplikacioni për chat dhe biseda që u mundëson njerëzve të lidhen me njëri-tjetrin kudo që ata janë!

Hapat për ta arritur këtë janë shumë të thjeshtë! Mjafton ta shkark
oni dua.com në telefonin tuaj, të krijoni një profil dhe të lidheni përmes përputhjes me persona të tjerë për të hapur bisedën apo për tu takuar!

Hyr në chat!

Ne u mundësojmë shqiptarëve që të krijojnë lidhje domethënëse përmes dua-Chat.

Regjistrohuni në dua.com

Klikoni këtu për të shkarkuar dua.com në telefonin tuja. Hapeni aplikacionin dhe krijoni një profil. Procedura është shumë e thjeshtë. Krijoni një profil me emrin, moshë dhe fotografinë tuaj. Ju mund të shtoni deri në 3 fotografi. Gjithashtu keni edhe pjesën e bios, ku mund ta përshkruani vetën. Të tregoni interesat tuaj dhe të lini përshtypje! Pasi ta keni krijuar profilin jeni gati për chat! Mjafton të shfletoni profilet e të tjerëve, t’i pëlqeni me butonin like ata që ju pëlqejnë, të prisni pëlqime nga të tjerët dhe të nisni bisedën!

Në chat lini përshtypje sa më të mira

chat shqip

Kur të kesh arritur të bëhesh match me dikë që të pëlqen përpiqu ta impresionosh atë në chat. Nëse i shkruan vetëm “Tung” gjasat se do të kesh sukses nuk janë edhe aq të mëdha. Së pari analizoni profilin me të cilin jeni bërë match. Lexoni biografinë e personit dhe nisni biseden me diçka që lidhet me të. Nëse nga fotografitë e shihni që i pëlqen hiking apo muzika, kapuni aty. Tregohuni kreativ por edhe të respektueshëm me personin që po ju pëlqen.

Disa pyetje interesante për chat shqip

– Cila është gjëja më interesante për ty?
– A beson në shanse të dyta?
– Me çfarë lloj kafshe identifikohesh më shumë?
– A do të pëlqente të ishe i/e famshme?
– A të pëlqejnë tubimet familjare?
– Cila është receta jote e preferuar për ta gatuar?
Me cilin person të famshëm do të doje të kaloje ditën? etj.

Lia dhe Burimi

Lia dhe Burimi gjetën dashurinë e jetës në dua.com!

Të dy e gjetën njëri-tjetrin në dua.com. U pëlqyen, u përputhen, u njohën dhe nisën rrugëtimin e tyre të përbashkët. Ata shprehin mirënjohje për…

Adelina & Edi – Dashuri në ‘match’ dhe shikim të parë!

Adelina & Edi po jetojnë një dashuri të rrallë. E veçanta e historisë së tyre është se nisi nga një match’ në dua.com! Shpërngulja, rritja në vend të huaj, e shkollimi. Janë vetëm disa…

Nga mesazhi në dua.com tek martesa – Historia e Ajshes & Drilonit!

Diçka që nisi nga një match në dua.com po finalizohet në mënyrën më të mirë të mundshme! Ajshja dhe Driloni po përjetojnë një dashuri që…

Një përvojë e re për takime

Chat Shqip - Gjeni partnerin tuaj

Fillim i shpejtë

Regjistrohu falas dhe filloni të lidheni me njerëz të rinj.

Kush të ka pëlqyer?

Chati me i bukur shqiptar. Njofto vajza dhe djem ne chat.

Ndrysho vendndodhjen

Eksploroni vende të ndryshme: Shqiptar nga Zvicra, Gjermania, SHBA, Franca dhe Diaspora Shqiptare.

Shqiptar nga të gjitha vendet e botës

Londer, Zurich, Shkup, Tiranë, Prishtinë, Struga, Vlora, Parisi, Frankfurt, Berlin dhe shume vende të tjer.

Komuniko pa limit

Momentin që e gjeni përputhjen, ju mund të komunikoni pa limit! Falas!

Zgjidh gjuhën

Aplikacioni është në dispozicion në 3 gjuhë: shqipe, angleze dhe gjermane.

Misioni ynë: Të bashkojmë 12 milion shqiptarë në mbarë botën

Chat Shqip - bisedo me shqiptar nga Prishtina në New York, nga Tirana në Zyrih dhe nga Shkupi në Paris.
Chat me videothirrje!

dua po të pret, ta shijosh deri në maksimum!

Çfarë thonë përdoruesit për aplikaconin tonë?

Njerëz nga e gjitha bota na dërgojnë mesazhe për aplikacionin tonë. Mund ta shikoni vet se çfarë thonë shqiptarët për aplikacionin e dua.com.

FAQ për Chat

Chat Shqip App

Shkarkoni Aplikacionin dua.com, dhe hyni në Chat Shqip – Albanian Chat. App i zhvilluar për Android në Google Play Store dhe iOS për Apple App Store. Bashkëbisedoni me shqiptarët në mbarë botën.

Chat Shqip Diaspora

Chat Shqip ofron njohje me vajza nga Shqiperia, Kosova dhe Diaspora Shqiptare. Bashkohu në Chat-in më të madh shqip. dua Chat bashkon Shqiptaret anembanë!

Chat Shqip Download

Shkarkoni App-in për Android dhe iOS:

Chat Dashurie Shqip

Dashuria në Chat shqip – Hyr në Chat dhe gjej dashurinë e jetës tënde.

Chat Shqip ne Celular

Shkarkoni aplikacionin e dua.com në celular, bëni Match dhe Like dhe Chat-oni me përdoruesit e tjerë.

Dua-Chat Shqip

Chati i dua.com zhbllokohet automatikish pasi jeni përputhur me një përdorues. Megjithatë, në përditësimin e radhës do t’ju jepet mundësia të dërgoni një mesazh së bashku me kërkesën tuaj për Përputhje.

Shkarkoni aplikacionin e dua.com me Chat Shqip

dua.com është aplikacioni shqiptar numër 1 për takime të femrave dhe meshkujve beqarë nga vendlindja si dhe Diaspora shqiptare. Gjejë partnerin e jetës. Shiko me kë përputhesh, dërgo mesazhe ne Chat dhe takohu me Shqiptar të të gjitha grupmoshave.
Dua_UI_Master_Chat-LikedYou-active-1

A keni kërkuar për ...?

Chat Shqip Albachat

Sa chat-e njihni ku e keni të garantuar se do të flisni vetëm me shqiptarë? Me dua.com tashmë mund të flisni vetëm me ata që dëshironi ju. Mund të zgjidhni vendndodhjen e tyre dhe të bisedoni eksluzivisht me një shqiptar/e.

Chat Albania Shqip

Shkarkoni dua.com, fluturoni llogarinë tuaj kudo nëpër botë. Përputhuni me përdorues të tjerë shqiptarë dhe chatoni me ta pa limit.

Chat Shqip Dardania

Tako Dardanët  – tako këtu meshkuj dhe femra nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia, në dua-Chat.

Pse Dardania? – Territori i dardanëve është i njohur si pjesë përbërëse e Ilirisë, pararendës të shqiptarëve, dhe përputhet me hapësirën tokësore që edhe sot e banohet nga shqiptarët e Kosovës dhe Maqedonisë.

Besa Chat Shqip

Me dua Ndihmë do mund të chatoni mes atdhetarëve tuaj. Shkëmbeni miqësi, kontakte, besën mes jush dhe ndihmoni njëri – tjetrin.

Qat Shqip

Ashtu si edhe shume fjale kyce te tjera te shumekerkuara online, edhe qat shqip eshte i tille. Nisur nga dialekti geg Qat Shqip nenkupton kerkimin ne Google te fjales kyce Chat Shqip.

Katër ide se si të thyeni akullin në chat

Ndoshta nuk jeni dhe aq të mirë sa mendoni në fillimin e bisedave në një chat shqip. Nëse, pasi të keni lexuar këtë deklaratë, po mendoni “Nuh-uh! Unë jam njish në fillimin e bisedave!” ka shumë mundesi që do t’ju nevojiten këshillat e këtij artikulli.

Hilja për t’u angazhuar në një bisedë interesante është e thjeshtë – Mos u përpiqni të jeni interesant. Përkundrazi, interesohuni për personin tjetër. Në këtë artikull do t’ju sjellim 4 hile se si të filloni bisedën në një chat shqip.

1. Hapni bisedën e re me diçka pozitive

Një qasje pozitive mund të sjellë nisjen e një bisedë në mënyrën e duhur. Ne priremi të pëlqejmë njerëz optimistë që tërheqin vëmendjen tonë për gjëra të mira. Nëse ka ndodhur se keni njohur dikë në një chat të përbashkët dhe keni vënë re që ju ka pëlqyer se si mendon, mund t’i shkruani në privat. Nëse jeni i vëmendshëm mund ta nisni bisedën duke shprehur se ndani të njëjtin mendim si ajo.

2. Bëj një kompliment të thjeshtë

Kjo teknikë është vërtet e shumëpërdorur, por nëse dini si ta përdorni mund të thyeni akullin e bisedës. Fundja kush nuk pëlqen të dëgjojë një kompliment të sinqertë?
Një paralajmërim mos komentoni për gjërat fizike. Komplimentimi i pamjes fizike ndonjëherë ju bën të dukeni si stalker. Provoni të komplimentoni për një opinion të shprehur, për karakterin e personit e gjëra të ngjashme. Nuk e vëm në dyshim që pamja ju ka tërhequr fillimisht , por të thuash “Cfarë lëkure të pastër ke?” duket pak e frikshme.

3. Në një Chat shqip – Pyet për një opinion apo sugjerim

Të gjithë duam të ndjejmë sikur mendimet tona kanë shumë rëndësi. Të kërkosh mendimin e dikujt tregon se je i interesuar për ta dhe mendimet e tyre. Kapuni pas temave që janë të rëndësishme për momentin. Mos e nisni duke dhënë ju opinionin tuaj, por duke pyetur për mendimin që ajo ka. Për shëmbull për protestëne e të drejtave të grave, për Koronën e gjëra të ngjashme. Qëndroni larg temave politike dhe fetare.

4. Flisni për diçka të përbashkët dhe lërini hapësirë tjetrit të shprehet

Kur shihni profilin e dikujt në një chat hapeni bisedën duke e nisur me dicka të përbashkët që ndani të dy. Si për shembull të thoni: “Edhe unë kam një varëse si e jotja.” Ose nëse për shembull personi ka postuar një status në profilin e vet me një shprehje filozofike mund ta hapni bisedën duke i thënë që e njihni edhe ju atë filozof. Me pak fjalë niseni bisedën duke gjetur dicka të përbashkët që e ndani të dy.

Chat Shqip - FAQ

Chat Shqip ne te dy

Chat-i na mundëson të flasim më shpesh me njëri-tjetrin

Chat fol shqip

Bisedoni me vajza e djem, flisni me biseda private, dërgoni mendimet tuaja ose lidhuni me shqiptarë nga e gjithë bota. Chat Shqip ofron njohje me vajza nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Diaspora.

Chat shqip Albasoul

Ezistojnë forume dhe kanale të shumta chat-imi si rrjeti i Albasoul. Në këtë rrjet  mblidhe shqiptarë nga Kosova që vizitojnë Albasoul dhe Forumin Shqiptar. Në të do të gjeni shqiptarë nga çdo qytet i Kosoves dhe nga e gjithë bota, Zvicër, Gjermani, Austri, Itali, Australi etj.

ilirida chat shqip

Ilirida chat shqip, e cilla tashmë nuk është më aktiv si platformë, ka ofruar chat online për femra shqiptare nga maqedonia.

irc chat shqip

Komunikim/Bisedë e Bazuar në Internet apo shkurt Biseda IRC – është shërbim i internetit që përdoruesve të saj ju mundëson komunikimin live.

Chat Shqip TV live

Ketu bisedohet Shqip, krijohen lidhje dhe miqesi te reja.

Chat Shqip me kamer

Chat Me Kamer është një webfaqe e cila mundëson lidhjen mes shqiptarëve anembanë botës në një vend. Kjo webfaqe u krijua nga kërkimi i vazhdueshëm i fjalës kyçe për Chat Me Kamer.

Chat Statistika

dua App Downloads: 300'000+
Përdorues në App: 150'000+
Chat mesazhe: Mbi 100'000 qdo ditë!
telegrafi logo
srf logo
oxygen logo
insajderi logo
Express logo
albinfo logo
bm logo
klankosova logo

chat shqip në Franc, CH, Maqedoni, Angli, Amerik, Zvicer, ...

Chat Room Shqip – online per Shqiptarët – falas dhe i sigurt. Chat ne Amerikë, Kosovë, Maqedoni, Zvicer, Suedi, Shqipëri dhe shumë shtete të tjera.

zemra chat shqip muzik chat

Chat Shqip – Argëtohuni edhe ju duke chatuar, dëgjuar muzikë e duke komunikuar me njeriun tuaj të zemrës

Chat Shqip mibbit

Chat Shqip u ndërtua për shkak të kërkimit të vazhdueshëm të bisedave dhe njohjeve online në një chat Shqiptar. Si rrjedhojë shumë të rinj hyjnë e flasin aty me njëri – tjetrin

chat shqip mobile

Chatoni me mobile/telefon dhe tablet në shqip

chat musliman shqip

Chat është i disponueshëm për plot beqarë myslimanë që kërkojnë partnerë për takime, dashuri dhe martesë. Mundësitë janë të shumta mjafton të merrni hapin e parë të bisedës.

chat shqip netedy

Online mund të gjeni chat shqiptar për biseda dhe njohje online falas pa patur nevojë për regjistrim. Ky është një chat shqip ndryshe nga të tjerët pikërisht sepse nuk ka nevojë për një regjistrim me të dhënat tuaja.

Pyetjet e bëra shpesh

Chat Shqip Shkupi, Tirana, Prishtina, Vlora, Struga, ...

Akses për Chat Shqip keni në çdo qytet shqiptar ku mund të takoni të rinj dhe të bisedoni e të njiheni me ta.

chat shqip nastradini

Shpesh në chat ofrohen mundësi të mira për njohje online me djem dhe vajza nga të gjitha trojet shqiptare. Një nga mënyrat më të përhapura shqiptare për t’u njohur me të rinj.

chat shqip shprehu

Chat shqip shprehu, një dritare komunikimi për meshkuj dhe femra nga Kosova.

Live chat shqip

Live Chat është bërë metoda kryesore e kontaktit dixhital për klientët në internet. 46% e klientëve preferojnë Live Chat krahasuar me vetëm 29% për postën elektronike dhe 16% për mediat sociale.

shkabaj chat shqip

Shkabaj chat është një nga fjalët kyçe më të kërkuara të chatit në Kosovë. Nisur nga kjo ashtu si edhe shumë dritare të tjera komunikimi Shkabaj Chat ka një dhomë të vetën komunikimi.

Përdorni Chat shqip në dua.com pasi të jeni përputhur me dikë

Meqë tashmë jeni përdorues i aplikacionit të dua.com, besoj ju ka ndodhur të dërgoni Like. Nëse keni fatin e mirë të përputheni me më shumë se një përdorues, atëhere chat-i juaj hapet. Me chat-in e hapur tashmë keni mundësinë t’i bëni përshtypje match-it tuaj.

– Nëse je një përdorues mashkull tregohu karizmatik dhe i shkathët.
– Nëse je një përdoruese femër tregohu e vëmendshme dhe me sens humori.

Jemi të sigurt që këto sugjerime do t’ju hyjnë në punë.

Pyetjet rreth Chatit

Chat Shqip në telefonin tuaj

Duke shkarkuar dua.com dhe duke krijuar një llogari tuajën, mund të hyni e të komunikoni në dua-Chat me përdorues të tjerë. Përputhuni dhe chatoni pa limit me shqiptarë nga e gjithë bota.

voice chat shqip

Në Voice Chat mund të kontaktoni njëri-tjetrin me zë (VoiceChat) kudo që ndodheni në botë.

takohu chat shqip

Vetëm 20% e bisedave në chat përfundojnë në takime direkte. Takohu Chat ka për qëllim mbledhjen e të gjithë shqiptarëve nga trojet tona dhe bashkatdhetarët e shpërndare në te gjithe botën tek një rrjet i vetëm.

chat shqiptar per te gjitha moshat

Chat Shqip është për moshat 18+ femra dhe meshkuj. Grupmoshat më të mëdha janë 24-35 vjec, ndjekur nga 18-23. Më pas grupi i tretë më i madh është 36-44 dhe grupi i 4-të janë 45+

“Pra, cilado moshë të jeni, do të gjeni shqiptarë në grupmoshën tuaj në aplikacionin tonë të bisedave dua”

radio chat shqip

Para se të ishte i mundur aksesi i të gjithëve në telefonat mobile, Radio Chat dominonte bisedat mes të rinjve dhe të rejave derisa u mundësohej një mënyrë dytësore komunikimi.