Ne syt e tu!

Ne-syt-e-tu-150x150Ne syt e tu te bukur frymzohem per te shkruar
Buzet e tua te kuqe vdes per ti shijuar
dhe zjarin qe kam ne zemer sme len te qet
ai ndizet dhe nuk shuhet let.
Deshira per te qen afer teje
Digjet si zjari te un
Me madhe se deti pa ane
Me e madhe se fjala TE DUA.
Tek syt e tu humbet zemra ime
Tek buzeqeshja jote lundron shpirti im
Tek buzet e tua prehet shikimi im
TE DUA me shum se shpirtin tim.

Edhe Pse…!

edhe-pse-150x150Edhe pse ti nuk e di,
është dikush pranë teje,
që për ty, çdo çast mendon.

Edhe pse ti nuk e ndjen
është dikush pranë teje,
që përher të dashuron.

Edhe pse ti nuk e prek,
është dikush pranë teje,
që për Të ti ekziston.

E do ta shohesh udhës tënde,
kur në të askush s`kalon,
do ta ndjesh prekjen e Tij,
të shenjtë,plot hirë, e dashuri. Continue Reading →