Edhe nje dite

images-5-150x150-150x150 Edhe një ditë e re në vargun e jetës
Edhe një ditë rëndon mbi supet e mia,
E gota e ime është e mbushur plot
Njëra gjysmë me helm, dhe tjetra me lot!

I kalova ditët sikur në errësirë
Jeta po më ik si dheu ndër këmbë,
Vdekja më është ngjitur dhe nuk më ik dot
Sa ka helm në gotë, aq ka edhe lot!

Në ditëlindjen time kam hapur një gropë
Hallet e jetës time në te dua ti mbyll,
Dhe gotën e helmit së bashku me lot
Do ta hedh në te, në jetën e kot!

Shumë vite i kalova dhe sa janë në radhë?
Në një luftë të gjatë në ballë me furtunën,
Unë tani po shkoj kah fundi i jetës
Nekrologun për së gjalli po ia shkruaj vehtes!

13 Replies to “Edhe nje dite”

 1. anna

  Vetem dhe nje dit me ty dua ta kaloj e pastaj do mundohem tet harroj,do i shlyj gjitha ato kujtime do te marresh funt ne jeten time sdo mendoj me asnnjeher per ty do i jap funt gjith ksaj histori , qe askush nuk kuptoj se kjo zemra ime per ty jetoj TE DASHUROJ.

 2. Te dua

  Jeta ime te dua pa funt pa limit,te dua dhe pse dashuria jon esht e ndaluar,Tani jetojm me kilometra larg dhene nuk jemi me sè bashku un jam me tjeter e ti me at ne krah sa te dua vetem zoti munt ta di smunt ta ndaloj askush ket dashuri sdi se qfar te bej tet mallkoj a po te vazhdoj n
  e heshtje tet dashuroj A…..

 3. Pse

  Qesht kjo dashuri ?
  Pse ne ty u dashurova?
  Pse kaq shum gabova?
  Pse te tregova mbasi qe u fejova????????
  Nuk doja tet lendoja?
  Nnuk e di as vet pse te tregova kur asgje snddryshova shpresova por prap gabova… :
  E ty kurr sun te harrova

 4. simpati

  Ishe simpatija ime e par ishhe person ideal ishe aj qe gjithmon e enderroja ishe ti qe un megjjith zemer dojaa… tani kam nevoj per ty per nje perqafim qe ta shuaj ket mall qe ska kufi por ti je me tjetrenn e sje me mmu te dua ylli im te dua edhe pse jemi tfejut.

 5. te endrroj

  Teni endrro pran asaj e un dot endrroj pran tij por ne endrrat e mi do jesh gjjithmon ti

 6. te endrroj

  Vetrm natenn e preferoj se ty te èndorroj dhe me duket sikur te jet realitet sa qe kur zgjohem nuk me duket e vertet

 7. pse

  Pse jam kaq pa fat pse sjam me ty pran, pse nuk qendrove me mu pse tani sarandes i thu te du, ku gabova dua qe ta di me thuaj pse me le me lot ne sy

 8. Te dua

  Me busqeshjet e tua te embela me dhe shpres per te jetuar,me shikiminn tent me dhe forc per te vazhduar,me fjjalet e tua me dhe guxim per me te treguar se un mme ty jam e dashuruar.

 9. stagnesa

  Jeta esht detyr plotesoje
  Jeta esht urdher zbatoje
  Jeta esht drit ndize
  Jeta esht dhurat praanoje
  Jeta esht sfid sfidoje
  Jeta esht JET jetoje….

Comments are closed.