Pa ty jete

images-1-150x150-150x150 Pa ty jete me duket e ashper
Pa ty cdo gje me duket e vdekur
Pa ty dhe dita kurre ska mbarim
Pa ty dhe yjet nuk kane te njejtin shkelqim

Pa ty vetem trishtim ka ne syte e mi
Pa ty ndjehem gjithnje ne vetmi
Pa ty kete jete nuk me pelqen ta jetoj
Pa ty vetem vdekjen imagjinoj

3 Replies to “Pa ty jete”

  1. ispirimi im je ti

    Pa ty jeta nuk esht jet pa ty bota esht e shkret pa ty qjelli nuk ka djell pa ty toka nuk ka drit pa ty zemra imme gjithqka esht errsir

Comments are closed.