Melodi

download-150x150 Ti , tejçon sembim në shpirtin tim
më deh me fjalë me nota muzikore
nga do-ja të si-ja thurën
të thëna e të pathëna fjalë
Ti nën ritmin muzikor
pakuptimsisht të dërgon në të panjohurën mendim
mendim çmendurak apo i trisht
kjo per ty s’ka më rëndësi

Sa keq!
Doja të të takoja
Të të pyesja
24 orë me ty të flisja
Se egër më sillesh
Në Lucifer më dërgon
E me përdallosje në qiell të shtatë po prapë më çon Continue Reading →

Me mungon

Te them qe sme mungon, veten keq do ta genjeja
me mungon shumeTe them qe sdu te shoh, veten rende do ta denoja

Te them qe malle nuk kam, e gjalle per ty po digjem
Te them qe sndjej aspak, atehere me sdo jetoja

E une jetoj, jetoj dhe pse ti me mungon
Edhe pse malli me dogji, e me sy kudo te kerkoj

Cdo cast qe pas e leme, me rende ndarjen ma ben
Kujtimet ne memorje, me afer teje me cojne

Jetoj i dashur, natyrisht jetoj, qe harresen tende te sfidoj

E keshtu ne heshtje te vazhdoj edhe me shume te te dashuroj..

Shpirti im

shpirti im poeziPershendetje me posht po postoj nje poezi Shpirti im, qe eshte derguar ne email adresen tone pa emer lexim te kendshem.

Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e bukur je, se Zemren e di si e ke.
Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej , se te embla e di se i ke.
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur.
Shpirt ma jep Gezimin , se gezimi im je ti.
Shpirt më jep ndriçimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel.
Shpirt me bej Trendafil , se ti per mu je Tulipan.
Shpirt mos me bej te Vuaj , se do Vuajsh me shum.
Shpirt mos me thuaj ste Dua , se un te Adhuroj.
Shpirt te dua se je e vetmja për Mua , pse nuk jam un ashtu per ty.
Shpirt te dua se kam pregatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kët unaz per Dashuri?