Qysh Me - Kërko - Qysh me përgaditë biskota me salcë qokollate? 
Kyçu

Qysh me përgaditë biskota me salcë qokollate?

Arbona D Arbona D | Embelsira | 07 March 2018 | 09:59

Përbërësit:

  • 1 gotë sheqer
  • 1 gotë vaj
  • 100 gram gjalpë
  • 1 pecivë
  • 2 lugë kakaon
  • 1 vezë
  • 3 gota miell
  • Sherbeti:
  • 2 gota sheqer
  • 1 gotë e gjysmë ujë.

Fillimisht e përgatitim sherbetin, gurabijat duhet të jenë të ngrohta ndërsa sherbet i ftohtë.

Të gjithë përbërësit i përziejmë dhe përfitojmë një brumë të butë, ia japim formën.

I vendosim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius, pas pjekjës ia derdhim sherbetin.

Pasi ta marrin sherbetin shtojmë sosin e gatshëm  të çokollatës.

Image

 

Komentet

Të Ngjajshme

dua