Qysh me përgaditë kek me qershi? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë kek me qershi?

| Embelsira | 25 December 2017 | 19:21

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer
  • ½ gote vaj
  • ½ gote ujë
  • 1 pecivë
  • 3 gota miell
  • 1 gotë qershi
  • ½ gote arra të bluara.

Vezët përzihen me sheqer, dhe shtohet vaji dhe uji. Shtohet peciva dhe mielli. Shtohen edhe qershitë me arrat e bluara. Vendoset masa në tepsi të lyer me yndyrë, dhe pjeket në temperaturë 180 gradë.

dua