Qysh me përgaditë lëng dietal nga ananasi? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë lëng dietal nga ananasi?

| Fitnes | 13 October 2017 | 18:19

Pija dietale e cila përgaditet edhe në kushtet e shtëpisë.

Përbërësit: 

  • - 1 anal
  • - 1 lugë çaji vaj ulliri
  • - 2 dl e ujit të ftohtë 
  • - Pak lëng limoni

Përgatitja 

Merreni anansin e pjekur dhe të freskët nga frigoriferi.

Pastrojeni dhe prejeni atë në kube dhe shtoni në blender, shtoni një lugë çaji vaj ulliri dhe ujë.

Të gjitha së bashku përzijeni, nëse dëshironi, shtoni pak lëng limoni.

Pijeni të ftohtë.

Kjo pije do të ju ndihmojë të humbisni në peshë.

Image

 

dua