Qysh me kriju sapun bajamesh? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me kriju sapun bajamesh?

| Hobi | 14 June 2017 | 12:15

Përbërësit:

  • 1 lugë bajame të bluara
  • 2 lugë kaolinë
  • 2 lugë sodë
  • ½ luge vaj bajamesh.

1.Kombinoni në një enë bajamet, kaolinën dhe sodën.

 

Image

 

2.Shtoni vajin e bajameve dhe përzieni që të zbutet pak masa.

 

Image

 

3.Aplikojeni sapunin në lëkurë dhe fërkoni me të.

Pas disa minutash shpërlani me ujë të vakët.

 

Image

 

 

dua