Qysh me i ditë ushqimet që përmirësojnë humorin? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me i ditë ushqimet që përmirësojnë humorin?

| Kuriozitete | 13 December 2017 | 14:59

Ushqehuni mirë dhe mos e teproni me kafeinën!

Jemi në stinën ku ditët janë më të shkurtra, temperaturat në rënie dhe shirat e para kanë filluar.

Që të mos ndiheni të rënë moralisht e të mërzitur nga koha e zymtë ju këshillojmë të ushqeheni ashtu si duhet.

Të luftoni nervozizmin e të jeni gjithmonë në humor!

Mirëqenia juaj emocionale kërkon të vendosni në tenxhere produktet ushqimore të cilat ju shtojnë humorin për t’u ndjerë sa më pozitivë me veten dhe të tjerët!

Ja 10 ushqimet që duhet t’i bëni pjesë të dietës suaj këtë vjeshtë:

  • Çokollata e zezë
  • Farat e kungullit
  • Salmoni
  • Bananet
  • Patatet
  • Elbi
  • Thjerrëzat
  • Bajamet
  • Ananasi
  • Arrat
Image

 

dua