Qysh me kriju deterxhent për pastrimin dhe aromatizimin e banjos? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me kriju deterxhent për pastrimin dhe aromatizimin e banjos?

Qysh Me Qysh Me | Mirembajtje shtepiake | 25 November 2016 | 15:26
Përbërësit:
  • 1 hidrogjen peroksid (3%)
  • ½ uthull
  • 60 ml lëng limoni
  • 160 gr. sode bikarbone
  • 15-20 pika nga ndonjë vaj aromatik
Udhëzime: Në një enë të vogël përzieni lëngun e limonit dhe sodën bikarbone. Në një enë tjetër përzieni uthullën dhe peroksid hidrogjenin, dhe këtë përzierje shtojeni në përzierjen e parë dhe në fund hidhni vaj esencial. Më pas, merrni një lugë, bëni forma në gjysmë topthi dhe lërini të thahen në një letër pergamene. Do të duhet të thahen për rreth 4 orë, ose ti leni të qëndrojnë deri ditën e nesërme. Mbani këto toptha tualeti në një kavanoz prej qelqi afër tualetit. Përdorimi: Gjithçka që duhet të bëni është të ndërroni këto toptha dy-tri herë në javë dhe padyshim tualeti juaj do të jetë larg bakterieve, i pastër dhe me aromë të freskët. banjo
dua