Qysh me lënë përshtypje nga veshja? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me lënë përshtypje nga veshja?

Qysh Me Qysh Me | Mode & Stil | 16 February 2017 | 00:02
Ekzistojnë 3 kodet kryesore veshje që janë me të vërtetë të dobishme dhe duhen mbajtur mend: -Veshja formale nënkupton një mjedis të vërtetë profesional dhe konservator, dhe që përkthehet në një kostum, me ngjyrë klasike si gri, e zezë apo blu. Në këto kushtojini një vëmendje të veçantë detajeve, të tilla si manikyr apo pedikyri. -Veshja rastësore e biznesit është veshja tipike e zyrës që nuk është shumë formale. Një këmishë dhe një palë pantallona ose një fustan do të jenë zgjidhja e duhur dhe do t’iu bëjnë punë. -Nëse kodi i veshjes është i rastësishëm kjo do të thotë që ju mund të vishni çdo gjë që ju dëshironi, nga një t-shirt me xhinse, deri tek atletet.
dua