Mosha e duhur për t’u martuar sipas shenjës së horoskopit

nga Argjenda Selmani

Kur është mosha e duhur për t’u martuar sipas shenjës së horoskopit? Lexoni më tej për të zbuluar se kur besojnë yjet se është momenti i përsosur për tu martuar bazuar në personalitetin dhe shenjës së horoskopit

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse jeni një Dash, ndoshta do të dashuroheni shpejt dhe do jeni mirë me dikë që e dini se është i duhuri për ju. Nga mosha 20-25 vjeç është koha ideale që një Dash të martohet. Kjo sepse ata e dinë tashmë se çfarë duan nga jeta dhe nga një partner.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Një Dem e di saktësisht se çfarë dëshiron dhe nuk do ta lejojë askënd të qëndrojë në rrugën e tij për ta marrë atë. Mosha e duhur që një Dem të martohet është midis 30-35 vjeç. 

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Nëse jeni një Binjak, nuk e keni me nxitim për t’u rritur dhe padyshim që as nuk e keni me nxitim për t’u martuar. Mosha e përsosur për një Binjak për t’u martuar është rreth 30-35 për të shijuar rininë e tyre në maksimum.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gaforrja mund të jenë të gatshme në çdo moshë për t’u martuar. Ndërsa janë njerëz shumë të apasionuar dhe besnikë, intuita e tyre është fuqia e tyre dhe ata e përdorin këtë në avantazhin e tyre për të gjetur partnerin e duhur për ta.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Luani ka mjaft besim në vetvete për të marrë vendime të mira për veten e tyre dhe nuk kanë afat kohor. Kur koha është e duhur për një Luan ata do të martohen, dhe kjo mund të jetë në çdo moshë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mund t’i duhet ca kohë një Virgjëreshe ta pranojë plotësisht këtë anë të vetes dhe të shkojë drejt martesës me një partner romantik. Për shkak të kësaj, Virgjëreshat duhet të presin për t’u martuar deri në fund të 20-ve deri në fillim të 30-ve. 

 Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nëse je një Peshore, vlerëson një ekuilibër të mirë midis dashurisë dhe jetës profesionale dhe do të dalësh me sa më shumë njerëz të jetë e mundur derisa të gjeni partnerin e duhur. Mosha e përshtatshme për një Peshore që të martohet është mosha 30-35 vjeç.

 Akrepi (23 tetor-22 nëntor)

Një akrep do të jetë më mirë të mos martohet fare, megjithatë mund të jetë i lumtur edhe nëse gjen personin e duhur. Një akrep mund të martohet në çdo moshë nëse dëshiron sepse nuk i interesojnë opinionet e të tjerëve. Prisni që një Akrep të martohet në të tridhjetat por edhe në të pesëdhjetat e tyre!

Shigjetari (23 nëntor-21 dhjetor)

Nëse je një Shigjetar, jeto jetën tënde solo për një kohë para se të vendosësh për tu martohuar. Një Shigjetar mund të martohet midis moshës 28-32 vjeç. Kjo u jep atyre kohë për të provuar jetën dhe aventurat me partnerin e tyre para se të fillojnë një familje.

Bricjapi (22 dhjetor-19 janar)

Një Bricjap mund të martohej në moshë të hershme ose të vonët. Për sa kohë që ata mendojnë se kanë takuar personin e duhur. Për Bricjapët, martesa është logjistikë dhe nuk do të vendosin për dikë që është më pak se ata. Një Bricjap mund të martohet në çdo moshë si në të 20-tat apo edhe në të 60-tat.

Ujori (20 janar – 19 shkurt)

Ujorët janë të pavarur, origjinal dhe nuk marrin urdhra nga askush. Mosha e përshtatshme që një Ujor të martohet është 28-32 vjeç. Kjo sepse duhet që ata të jetojnë jetën e tyre të pavarur e për të ndjekur çdo ambicie që ata kanë përpara se të vendosin e fillojnë një familje.

Peshqit (20 shkurt-20 Mars)

Peshqit janë të ndrojtur dhe fantazojnë shumë. Ata bien në dashuri shpejt dhe duan të shprehin emocionet e tyre. Nëse je në Peshk, mosha e duhur për ju që të martoheni është rreth 25-29 vjeç.

banner