Qysh me i largu rrudhat me majdanoz? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me i largu rrudhat me majdanoz?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 29 March 2017 | 20:31
Shumë prej tyre harxhojnë shuma të mëdha të parave në kremëra të shtrenjta, e madje disa kanë edhe guximin të bëjnë ndërhyrje kirurgjike të cilat pos që kushtojnë shumë, kanë edhe rreziqe për shëndetin. Por a e dini në fakt se ekziston një krem që ju mund ta bëni në shtëpi dhe që largon rrudhat shumë shpejt? Ky krem përbëhërt nga dy përbërës, limon dhe majdanoz. Çfarë ju duhet?
  • 1 lugë gjelle lëng limoni
  • 2 lugë gjelle të gjetheve të prera të majdanozit
  • 200 ml ujë mineral
Zieni ujin në një tenxhere, dhe më pas shtoni edhe majdanozin e grirë dhe lëreni të vlojë edhe për 15 minuta, duke u kujdesur që temperatura të mos jetë shumë e lartë. Më pas këtë lëng lëreni të ftohet, e më pas shtoni edhe lëngun e limonit dhe përzieni mirë. Këtë lëng më pas vendoseni në një shishe ose enë qelqi dhe vendoseni në frigorifer. Këtë losion vendoseni në fytyrën tuaj çdo mëngjes dhe mbrëmje. Shumë shpejt, lëkura juaj do të jetë shumë më e butë, më e freskët dhe me më pak rrudha.
dua