Qysh me i rritë floket dy herë më shpejtë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me i rritë floket dy herë më shpejtë?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 15 July 2017 | 07:44

Një nga recetat më të mira për flokë të shëndetshme është kjo me qepë të kuqe.

Qepët e kuqe janë të pasura me squfur, që është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit, i cili i bën flokët të fuqishme.

Qepët e kuqe gjithashtu përmirësojnë qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës dhe vetitë e tyre anti-bakteriale sigurojnë që inflamacioni të mbahet larg lëkurës, transmeton Lajmi.net.

Qysh me i përdore këto qepë për t’i ndihmuar dhe përmirësuar flokët?

Merrni 3-4 qepë të tilla dhe shtrydhni lëngun e tyre. Ju gjithashtu mund t’i fusni ato në një blender, por metoda e shtrydhjes është më e preferuar.

Përzieni një lugë gjelle mjaltë me lëngun dhe aplikojeni atë në skalpin e kokës. Lëreni këtë përzierje në lëkurën e kokës për 15-30 minuta. Më pas largojeni këtë përzierje me ujë. Për rezultate më të mira, lëreni përzierjen për një orë.

Përsëriteni këtë procedurë 3-4 herë në muaj.

dua