Qysh me i zbardhë dhëmbët në pak minuta? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me i zbardhë dhëmbët në pak minuta?

| Bukuri | 14 February 2018 | 11:23

Dhëmbët e bardhë janë ëndrra e secilit.

Ndërsa, kjo është arsyeja pse njerëzit paguajnë shumë para për të pasur një buzëqeshje të bukur.

Megjithatë ka disa trajtime natyrale të cilat janë mjaft të efektshme dhe pa kosto për zbardhjen e dhëmbëve:

Përbërësit:

  • -Disa lugë çaji sodë buke
  • -Mjaftueshëm lëng limoni ose ujë për të formuar një pastë
  • -Një brushë për dhëmbë

Përdorimi:

Në fillim përzieni sodën me lëng  të freskët limoni dhe shndërrojeni atë në pastë.

Më pas fshini dhëmbët me një peshqir letre.

Një sasi të vogël nga pasta e fituar vendoseni në brushë dhe aplikojeni në dhëmbë.

Image

 

dua