Qysh me ngadalësu rritjen e qimeve në fytyrë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me ngadalësu rritjen e qimeve në fytyrë?

| Bukuri | 19 October 2017 | 18:19

Ndonëse është normale që femrat kanë qime në fytyrë, dhe ato duan të shpëtojnë prej tyre.

Ka mënyra të thjeshta për të reduktuar sasinë e qimeve në fytyrë.

Në një tenxhere me ujë, shtoni 30 gram sheqer dhe disa lëng limoni.

Miksoni mirë dhe aplikojeni në fytyrë në drejtim të rritjes së qimeve.

Pas 15 minutash, shpëlaje fytyrën tuaj dhe përsërisni këtë procedurë një herë në javë.

Përzijeni pak miell, shafran i Indisë dhe gjizë, aplikoni në fytyrë, dhe kur thahet, lajeni mirë.

Kjo pak do të ngadalësojë rritjen e qimeve në fytyrë.

Një përzierje e papajas dhe shafranit të Indisë ngadalëson rritjen e flokëve dhe heq qelizat e vdekura të lëkurës.

Një përzierje të tillë aplikoni në fytyrë dhe masazhoni për 15 minuta për rezultatet më të mira, dhe pastaj lajeni.

Patatet janë përdorur për zbardhues që qimeve në kombinim me një paste të lenteve të verdhë.

Këtë përzierje mbani në fytyrë për 15 minuta, pastaj lajeni.

Përzieni bananen me kokërra thekne dhe aplikoni në fytyrën tuaj.

Pas 15 minutash, lajeni, dhe përsërisni këtë procedurë dy herë në javë.

Image

 

dua