Qysh me pasë lëkurë vezulluese? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me pasë lëkurë vezulluese?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 02 December 2016 | 23:38
Për të pastruar lëkurën dhe për të arritur rezultatet vezulluese, rekomandohet të aplikohet maska e përgaditur me bajame. Përbërësit:
  • 3 lugë sheqer
  • 3 lugë sheqer ngjyrë kafe
  • 3 lugë bajame të bluara
  • 2 lugë vaj ulliri.
Kombinoni të gjithë përbërësit në një enë. Aplikoni maskën e përgaditur në fytyrë të tharë, dhe masazhoni në lëvizje rrethore. Pas 20 minutash pastroni fytyrën me ujë të nxetë, e pastaj me ujë të ftohtë. maske-bajamesh
dua