Qysh me pastru fytyrën me vaj kokosi? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me pastru fytyrën me vaj kokosi?

| Bukuri | 15 June 2017 | 16:26

Vaji i kokosit është antibiotik natyral që ndihmon në relaksimin e poreve dhe eleminimin e mikrobeve.

Soda bikarbone pastron lëkurën.

Pasi të aplikoni këtë pastrues lëkurë ju do të vëreni se lëkura do të qetësohet, njollat, aknet dhe të skuqurat në lëkurë do të largohen.

Në një enë  vendosni 1 lugë vaj kokosi dhe 1 lugë sodë bikarboni.

Image

 

Përzieni maskën dhe aplikojeni në fytyrë.

Që të arrijë efektin maksimal maska duhet të qëndroj në fytyrë të paktën 1 orë.

Shpërlahet me ujë të vakët dhe përsëritet 1 herë në 10 ditë.

Image

 

dua