Qysh me përgaditë kremë me aloe vera? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë kremë me aloe vera?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 15 May 2017 | 19:15
Përbërësit:
  • 1/3 e gotës xhel aloe vera
  • 2 lugë vaj bajamesh apo vaj jojoba
  • 1 lugë dyll bletësh.
1.Në një tenxhere me ujë të nxehtë, vendosni një pjatë xhami në të cilën vendosni dyllin dhe vajin. Përzieni derisa të shkrihen në temperaturë mesatare. 2.Transferoni vajërat në një enë dhe lejoni të ftohen për 1 orë. 3.Shtoni xhelin aloe vera dhe kombinoni me mikser.
dua