Qysh me përgaditë maskë detoksifikuese për fytyrë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë detoksifikuese për fytyrë?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 24 April 2017 | 20:07
Kafeina e cila gjendet në përbërjen e kafesë për këtë maskë ndihmon në reduktimin e ëjntjes, përderisa antioksiduesit që gjenden në kakao ndihmojnë në reduktimin e rrudhave. Ndërkaq, jogurti rikthehen butësinë e humbur të lëkurës. Përbërësit:
  • 2 lugë kafe të bluar
  • 2 lugë kakao
  • 3 lugë jogurt.
Kombinoni të gjithë përbërësit së bashku. Aplikoni maskën e përgaditur në lëkurë, dhe lejoni atë të qëndrojë për 10 minuta. Pasi të shpërlani atë, masazhoni lëkurën me kremë zbutëse.
dua