Qysh me përgaditë maskë hidratuese për lëkurë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë hidratuese për lëkurë?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 13 April 2017 | 20:40
Kjo maskë është shumë e mirë për shëndetin tuaj dhe të lëkurës, pasi shtalbi i djathit është i pasur me kalcium, dhe përthithet menjëherë nga qelizat trupore. Përbërësit:
  • 1 lugë shtalb djathi
  • 1 lugë qumësht
  • 1 lugë mjaltë
Në një pjatë hidhni shtalbin e djathit, qumështin dhe mjaltin. Përzieni mirë përbërësit me një rrahës dore deri sa të krijohet një masë homogjene. Lani dhe pastroni fytyren me një locion special. Me masken e krijuar lyeni fytyren dhe qafen për të pasur efekt të njëtrajtshem. E lini masken të qëndrojë 20 minuta dhe shperlani fytyren me ujë të vakët.
dua