Qysh me përgaditë maskë me karota për lëkurë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë me karota për lëkurë?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 20 April 2017 | 22:19
Përbërësit: 1 karotë 2 lugë mjaltë. Gatuani karrotat deri sa të bëhen të shkrifëta, pastaj shtypni ato me piru ose vendosni në një blender, më pas siper tyre hidhni mjaltin dhe i lini të përziehen deri sa të krijohet një formë paste. E lini masen të ftohet pak dhe pastaj vendoseni në fytyrë. Vendoseni butësisht masken duke e përhapur me bulëzat e gishtave tuaj dhe e lini të qëndrojë trajtimin 10 minuta. Shperlani fytyren me ujë të freskët dhe fshijeni me peshqir të thatë. Ju kujtojmë se sasia e përbërësve është shumë e madhe prandaj ju këshillojmë të merrni me vetë një person që t’ju shoqërojë dhe ndërkohë të trajtojë dhe fytyren, pasi masa e krijuar është e mjaftueshme për të dy veta.
dua