Qysh me përgaditë maskë me karota për lëkurë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë me karota për lëkurë?

| Bukuri | 08 February 2018 | 16:58

Përbërësit:

  • 1 karotë
  • 2 lugë mjaltë.

Gatuani karrotat deri sa të bëhen të shkrifëta, pastaj shtypni ato me piru ose vendosni në një blender, më pas siper tyre hidhni mjaltin dhe i lini të përziehen deri sa të krijohet një formë paste.

E lini masen të ftohet pak dhe pastaj vendoseni në fytyrë.

Vendoseni butësisht masken duke e përhapur me bulëzat e gishtave tuaj dhe e lini të qëndrojë trajtimin 10 minuta.

Shperlani fytyren me ujë të freskët dhe fshijeni me peshqir të thatë.

Ju kujtojmë se sasia e përbërësve është shumë e madhe prandaj ju këshillojmë të merrni me vetë një person që t’ju shoqërojë dhe ndërkohë të trajtojë dhe fytyren, pasi masa e krijuar është e mjaftueshme për të dy veta.

Image

 

dua