Qysh me përgaditë maskë për flokë me birrë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë për flokë me birrë?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 21 March 2017 | 22:36
Elbiështë i përsosur në përmirësimin dhe nga të gjitha flokëve u ofron shkëlqim. Kjo është një recetë e thjeshtë dhe e dinë mirë edhe të famshmit. Kombinimi i përbërësve të birrës me forcën riparuese të aloe verës, kjo maskë duhet të aplikohet dy herë. Përbërësit:
  • Gjysmë gotë birrë;
  • Dy gjethe aloe vera;
  • Një lugë vaj ulliri.
Merreni birrën dhe shtrydhni bimën e aloe verës. Përbërësit i bashkoni duke shtuar edhe vajin e ullirit. E aplikoni përzierjen në flokë, duke bërë masazh për 15 minuta, nga rrënjët deri te majat. E shpëlani me ujë të vakët, kurrë të nxehtë.
dua