Qysh me përgaditë maskë për flokë të dëmtuar? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë për flokë të dëmtuar?

| Bukuri | 07 March 2018 | 10:37

Kosi është i përbërë nga shumë vitamina dhe minerale që ushqejnë dhe rigjallërojnë lëkurën

Nëse keni lëkurë problematike dhe me akne, përdorni këtë maskë të mrekullueshme nga ky produkt që ju ndihmon në pastrimin e shpejtë të lëkurës. Kosi ka veti anti-bakteriale, të cilat ndihmojnë në eliminimin e të gjitha puçrrave, njollave dhe papastërtive që gjenden në lëkurë, transmeton 21 Media.

Kjo recetë shumë e thjeshtë për tu përgatitur është shumë ndihmuese gjithashtu.

Ju duhen :

  • 1 lugë kos
  • 1 lugë Mjaltë
  • 1 lugë tërshërë

Kombinoni të gjithë përbërësit në një enë të vogël dhe përzini mirë ato.

Aplikoni një shtresë të trashë në fytyrën tuaj dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta.

Shpërlani fytyrën me ujë të vakët dhe pastaj thani fytyrën me peshqir.

Image

 

dua