Qysh me përgaditë maskë për fytyë me puçrra? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë për fytyë me puçrra?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 30 March 2017 | 20:10
Përbërësit:
  • Një lugë çaji kos Një lugë çaji qumësht pluhur 1/2 lugë çaji niseshte 1/2 lugë çaji miell disa pika limon
Përzihen të gjithë përbërësit deri sa të përfitohet një masëë e butë. Më pas masën e përfituar e përhapni në fytyrë dhe lëreni deri sa të thahet për rreth 15 minuta. Lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe më pas me ujë të ftohtë.
dua