Qysh Me - Kërko - Qysh me përgaditë maskë për fytyrë të yndyrshme? 
Kyçu

Qysh me përgaditë maskë për fytyrë të yndyrshme?

Arbona D Arbona D | Bukuri | 22 June 2017 | 18:39

Përbërësit:

  • 1 banane
  • 1 lugë mjaltë
  • Lëng limoni.

Në një enë shtypni bananen dhe shtoni mjaltën.

Përzieni dhe shtoni disa pika lëng limoni.

Aplikojeni maskën në fytyrë dhe shpërlani pas 15 minutash me ujë të ftohtë.

Si rezultat i përdorimit të kësaj maske është zbutja e lëkurës, si dhe kontrollimi i shfaqjes së yndyrës së tepërt.

Image

 

Komentet

Të Ngjajshme

dua