Qysh me përgaditë maskë për largimin e strijave? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë për largimin e strijave?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 16 December 2016 | 14:06
Pa marrë parasysh se sa e pamundur ju duket, ka mënyrë t’i eliminoni këto shenja të vogla, por duhet të kemi parasysh se për këtë nevojitet shumë këmbëngulje dhe kujdes i rregullt. Përbërësit: 1 lugë çaji sheqer të bardhë 1 lugë vaj ricinusi (mund ta zëvendësoni me vaj ulliri apo kokosi) 1 kapsulë e vitaminës E Udhëzim: Përzieni të gjithë përbërësit dhe masën e fituar vendoseni në një enë qelqi, dhe lejeni të qëndrojë në frigorifer për një deri në dy javë. Pas kësaj, aplikojeni këtë në zonat e prekura me strija dhe më pas, me ndihmën e brushës së mprehtë, masazhojeni me lëvizje rrethore. E lyeni çdo ditë, dhe masazhoni trupin rreth 5 minuta. strijat
dua