Qysh me përgaditë maskë për lëkurë të butë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me përgaditë maskë për lëkurë të butë?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 10 April 2017 | 21:21
Dëshironi të keni një lëkurë të butë si mendafsh? Maskat në qëndrat estetike janë shumë të kushtueshme për t’i dhënë trajtimin e duhur lëkurës suaj, por, egziston gjithmonë një zgjidhje më e lehtë. Maskat të cilat mund t’i pergatisni në shtëpi kanë rezultuar mjaft të efektshme. Maskë me banane dhe majonezë: Marrim një banane, i heqim lëkuren dhe e ndajmë në pjesë të vogla. Hedhim bananen në një tas, pastaj hedhim tre lugë majonezë, i përziejmë dhe i shtypim me lugë deri sa të jetë krijuar një masë në formë pureje. Në fund e vendosni masken me kujdes mbi fytyrë larg rrathëve të syrit dhe larg kontureve të buzëve. E lëmë të qëndrojë masken për 5 minuta dhe e shpërlajmë fytyren me ujë të vakët. Avokadoja është një përbërës të cilin mund t’a shtojmë në këtë maskë sepse ka një efekt shumë të mirë tek lëkura juaj.
dua