Qysh me rikthy shëndetin e flokëve? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me rikthy shëndetin e flokëve?

Qysh Me Qysh Me | Bukuri | 25 May 2017 | 20:50
Për të trajtuar problemet e ndryshme të lëkurës është mirë që në shapon tuaj që e përdorni rregullisht të shtoni përbërës natyral që ju japin rezultate pozitive në trajtimin e flokëve. Një ndër ta është lëngu i limonit Lëngu i limonit përmban Vitaminë C dhe acid citrik që ndihmojnë në luftimin e problemeve të skalpit, siç është zbokthi. Përdorimi i rregullt i lëngut të limonit kombinuar me shampo ndihmon në rritje të shëndetshme të flokëve dhe në eliminim të zbokthit apo kruajtjes së lëkurës së kokës. Përzieni një lugë të çajit me lëng limoni dhe dy lugë shampo, (mundësisht të jetë sa më natyrale, me jo shumë kemikale). Aplikoni këtë përzierje në kokën tuaj duke e masazhuar butësisht kokën për disa minuta, pastaj shpërlani flokët me ujë të vakët. Përdoreni këtë përzierje rregullisht për rezultate më të mira. Nëse nuk preferoni të përdorni lëng limoni mund ta zëvendësoni atë me produkte të tjera të tilla si , aloe vera, uji i trëndafilit, vajrat natyral apo mjalti.
dua