Qysh me shtu shkëlqimin e flokëve? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me shtu shkëlqimin e flokëve?

| Bukuri | 08 March 2018 | 10:06

Ky është një nga rastet e shumta kur natyra përbën faktorin kryesor të sekreteve të bukurisë.

Në këtë rast bëhet fjalë për kujdesin ndaj flokëve me përbërës natyralë mjaft të dobishëm.

Të frymëzuar nga recetat tradicionale të aplikuara nga nënat dhe gjyshet, siç është vaji i ullirit dhe kamomili, por edhe nga produktet kozmetike që përmbajnë ektrakte ekzotike që i bëjnë flokët të mos e humbasin kurrë shkëlqimin.

Cilat pra janë produktet natyrale që duhet të përdorni herë pas here dhe çfarë efekt kanë ato në flokët tuaja?

Mjaltë: Për hidratim intensiv dhe ushqim.

Vaji i ullirit: Ushqen në thellësi dhe i bën flokët më të butë.

Kamomili: Për shkëlqim në flokët e verdhë.

Luledielli: I pasur me antioksidantë.

Aloe Vera: Hidraton dhe mbron.

Rrushi i kuq: I njohur për vetitë e tij antioxidante.

Image

 

dua