Qysh me trajtu skaplin e thatë? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me trajtu skaplin e thatë?

Argjenda Selmani Argjenda Selmani | Bukuri | 31 August 2020 | 11:50

Skapi i thatë i kokës është një problem që shfaqet tek shumë persona. Fatkeqësisht shpesh herë as shamponët e ndryshëm nuk japin rezultat. Mirëpo e gjitha që ju duhet është një maskë e thjeshtë e përgatitur në kushte shtëpie.
 

Qysh me përgatit maskë për skalp të thatë?

1 të bardhë të vezës e rrahim me mikser dhe shtojmë 2 lugë gjellë mjaltë plus 1 lugë gjelle vaj bajamesh dhe 2 lugë gjelle majonez. 

Masën e aplikon në kokë duke e masazhuar skalpin. Pastaj duhet ta mbani për 10 minuta. Pastaj i pastroni flokët me ujë më të ftoëet fillimisht. Kurse pastaj mund ta përdorni ujin më të ngrohët.
 

Përdorimi 

Në mënyrë që maska të ketë efekt duhet ta aplikoni 1-2 herë në javë.

 

dua