Qysh Me pas nje Bisede te Mrekullueshme? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh Me pas nje Bisede te Mrekullueshme?

Qysh Me Qysh Me | Personale | 02 December 2011 | 10:30
Me pak durim dhe me keto hapa ju mund te relaksoheni kenaqeni dhe te keni nje bisede te mrekullueshme me nje person qe ju deshironi. Behuni i sigurt. Duke qene perreth njerezve te sigurte ju ben juve te ndiheni me mire, p.sh. te keni nje te dashur te sigurt ose nje shok te sigurte ju ben juve te ndiheni mrekullueshem. P.sh. kur ata ju tregojne juve se sa te mrekullueshem dhe te mire jeni ju do te ndiheni shume mire. Interesohuni me shume per personin qe deshironi te flisni. A eshte dikush qe punoni me te ose shkoni ne shkolle me te shikoni me shume per ta se cfare i intereson per ta bere nje bisede te mire. Pyetni. Cka pelqejne ata te bejne? Ku shkojne per vikende? Degjoni. Kjo eshte pjesa me e rendesishme e nje bisede te mrekullueshme. Ndegjoni me vemendje se cfare ju thote personi me te cilin jeni duke biseduar. Nese ju degjoni mire pastaj personi do te ju pyes juve. Nese ju duhet te largoheni pershendeteni me nje buzeqeshje dhe tregojini se keni kaluar nje kohe shume te mire dhe jeni kenaqur.
dua