Qysh me pastru mëlqinë me pije natyrale? - Qysh Me nga dua.com 

Qysh me pastru mëlqinë me pije natyrale?

| Pije | 31 January 2018 | 11:57

Mëlçia është organi që ka shumë rëndësi për organizmin e njeriut, pasi kryen disa funskione në organizëm, si djegia e yndyrërave, largimin e toksinave dhe shumë të tjera.

Por ushqimi jo i duhur dhe një stil jete jo i shëndetshëm bën që mëlçia juaj të mos funksionojë ashtu si duhet, madje edhe të dëmtohet.

Përpos që duhet të hani ushqime të shëndetshme, ne ju sjellim edhe një lëng që ju ndihmon që ta pastroni mëlçinë.

Përbërësit:

  • 2 limonë
  • 1 trangull
  • 1 grusht majdanoz
  • 200 ml ujë


Si ta përgatisni këtë lëng dhe si ta përdorni atë?

Vendosni të gjithë përbërësit në një mikser (blender) derisa të formoni një pije. Këtë pije konsumoni 1 ose 2 herë në ditë, për një muaj rresht.
Më pas pushoni dy javë, dhe mund ta përsërisni këtë tretman sërish.

Image

 

dua