Qysh me përgaditë akullore me banane?

nga Argjenda Selmani

Përbërësit:

  • 3 banane
  • 4 luleshtrydhe
  • Mjaltë
  • 2 lugë kokos.

akullore-me-banane 1.Vendosni bananet e copëtuara dhe të ngrira në mikser, si dhe luleshtrydhet e ngrira. akullore-me-banane-1 2.Shtoni mjaltin dhe përzieni derisa të arrini një masë kremoze. akullore-me-banane-2 3.Vendoseni në një enë me kapak për ngrirje, shtoni mbi kokos dhe vendoseni në friz për disa orë para servimit. akullore-me-banane-3