Qysh me përgaditë biskota me salcë qokollate?

nga Argjenda Selmani

Përbërësit:

 • 1 gotë sheqer
 • 1 gotë vaj
 • 100 gram gjalpë
 • 1 pecivë
 • 2 lugë kakaon
 • 1 vezë
 • 3 gota miell
 • Sherbeti:
 • 2 gota sheqer
 • 1 gotë e gjysmë ujë.
 1. Fillimisht e përgatitim sherbetin, gurabijat duhet të jenë të ngrohta ndërsa sherbet i ftohtë.
 2. Të gjithë përbërësit i përziejmë dhe përfitojmë një brumë të butë, ia japim formën.
 3. I vendosim në tepsi për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius, pas pjekjës ia derdhim sherbetin.
 4. Pasi ta marrin sherbetin shtojmë sosin e gatshëm  të çokollatës.
Image