Qysh me përgaditë maskë për rigjenerimin e lëkurës në qafë?

nga Argjenda Selmani

Qafa është një nga pjesët që së pari e humb elasticitetin dhe fortësinë. Kjo maskë e fytyrës është e dizajnuar sidomos për qafë. Përbërësit e saj e hidratojnë lëkurën, duke ndihmuar rigjallërimin e saj.

Përbërësit:

  • 2 lugë mjaltë të papërpunuar
  • 2 të kuq të vezës
  • 2 lugë vaj ulliri

Përzieni mirë përbërësit në një enë, e aplikoni sipër lëkurës së pastruar në hapësirën e qafës. E lini të veprojë për 15 minuta, e shpëlani me ujë të ftohtë.