Qysh me përgaditë mufinsa me qokollatë?

nga Argjenda Selmani

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer pluhur
  • 1 gotë caji vaj
  • 1 gotë caji qumësht
  • 2 gota miell
  • 2 lugë kakao
  • 1 pecivë
  • ½ gote qokollatë.

Vezët dhe sheqerin i përziejmë me mikser dhe ia shtojmë të gjithë përbërësit përveq qokollatës. Në fund i shtojmë qokollatën e copëtuar. Vendoset brumi në letra për mafinsa, dhe ppjeken në temperaturë 180 gradë.