Qysh me përgaditë sallatë me tuna?

nga Argjenda Selmani

Përbërësit:

 • 1 konzervë të madhe tuna
 • ¼ e avokados
 • 1 lugë krem djathi
 • ¼ e gotës ajkë
 • Erëza
 • Qepë
 • Domate
 • Tranguj
 • Uthull
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • Piper.

Në një enë të thellë vendosen perimet e prera imët. Shtohet krem djathi, ajka. Shtohet erëzat, kripa dhe piperi. Përzihen të gjitha mirë dhe shtohet uthull e vaj ulliri sipas shijes.