Qysh me përgaditë snikers dietal?

nga Argjenda Selmani

Përbërësit:

  • 2 gota drithëra
  • 2 lugë xhem
  • 1 gotë gjalpë
  • 2 lugë gjelle kokos
  • 1 gotë rrushë të thatë

Drithërat përzihen me rrushin e thatë, e pastaj shtohen edhe përbërësit e tjerë.

Glazurën pasi ta përzieni mirë e vendosni tek letra e pjekjes dhe vendoset në furrë për pjekje rreth 10-15 minuta, ndërkohë që hapet dera e furrës dhe përzihet glazura.

Pas pjekjes snikersat shtëpiak I lini të ftohen dhe mund ti konsumoni për një kohë të gjatë.

Image