Qysh me përgatit vezë në mënyrën turke për kafjall?

nga Argjenda Selmani

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime

Recetat për kafjall ndryshe – e shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Qysh Me.
Përbërësit:
  • 2 speca; – 1 qepë;
  • 2 domate; – pak vaj;
  • 2 vezë; – kripë; – piper.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat. Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta.
Marinoni me erëza sipas shijes. Fërgoni 5 – 6 minuta. Bëni hapësirë për vezët.
Kur të jenë vezët gati, shërbejeni!