Biskota me mollë - Qysh Me nga dua.com 

Biskota me mollë

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:29

Përbërësit:

– 120g sheqer
– ½ lugë çaji ekstrakt vanilje
– 4 vezë
– 200g margarinë
– 500g miell
– 1 lugë çaji pluhur gatimi
– 3 mollë

Instruksionet:

– Përzieni vezët, sheqerin dhe vaniljen
– Shtojeni margarinën dhe përzieni prapë
– Shtojeni miellin dhe pluhurin e gatimit dhe përzieni me lugë
– Qëroni mollët, preni në kuba të vogël dhe shtoni në përzierje
– Përzierjen vendoseni në furrë gatimi. Keni kujdes të mos i vendosni biskotat afër njëra-tjetrës.

Piqeni në 200 gradë Celsius për 10-15 minuta. Ju bëftë mirë! /Telegrafi/ The post Biskota me mollë appeared first on Qysh Me

dua