Qysh Me - Kërko - E shpejtë dhe e shijshme: Vezë e gatuar në avokado 
Kyçu

E shpejtë dhe e shijshme: Vezë e gatuar në avokado

Qysh Me Qysh Me | Receta | 20 August 2019 | 14:01
Ky është ushqim i përsosur për ata që duan ta ruajnë formën e trupit. Receta e mëposhtme ju furnizon me vajra të shëndetshëm yndyrorë dhe proteina të cilat zgjasin tërë ditën, transmeton Qysh Me. Përbërësit: – Katër vezë
– Dy avokado
– Vaj ulliri
– Kripë, piper, erëza sipas dëshirës Instruksionet: – Fillimisht nxejeni furrën në 200 gradë celsius
– Prejeni avokadon në gjysmë dhe largojani pjesën e brendshme për të krijuar hapësirë të mjaftueshme për vezët
– Thyejeni vezën dhe me xhentilesë e derdhni në gjysmën e avokados. Hidhni përmbi kripë, piper dhe erëzat e preferuara
– Gatuajeni në furrë për 15 minuta derisa veza të jetë pjekur. /Qysh Me/ The post E shpejtë dhe e shijshme: Vezë e gatuar në avokado appeared first on Qysh Me.

Komentet

Të Ngjajshme

dua