Gatuani bishtaja të shijshme me mish pule, nuk do të gaboni - Qysh Me nga dua.com 

Gatuani bishtaja të shijshme me mish pule, nuk do të gaboni

Qysh Me Qysh Me | Receta | 16 July 2019 | 23:11
Bishtajat janë shumë të shëndetshme, nëse i gatuani me mish pule Përbërësit: – 600 g bishtaja;
– 1 qepë;
– 3 karota;
– 2 patate;
– 1 domate;
– 1 spec i gjelbër;
– 4 thelpinj hudhre;
– pak spec të kuq,
– fletë majdanozi;
– vaj. Përgatitja: Në vaj fërgoni qepën e grirë dhe specin e grirë imët. Shtoni bishtajat edhe hudhrën. Fërgoni që të zbuten bishtajat, pastaj shtoni kripën dhe fletët e majdanozit dhe fërgoni mishin e pulës. Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

The post Gatuani bishtaja të shijshme me mish pule, nuk do të gaboni appeared first on Telegrafi.

dua